четвер, 8 серпня 2013 р.

Квебек (правила від 01.08.2013р)З 1 серпня 2013 року Квебек запровадив нові правила відбору кандидатів для своєї іміграційної програми (www.immigration-quebec.gouv.qc.ca). Ці нові правила будуть діяти до 31 березня 2014 року, що буде потім і чи будуть нові зміни – ніхто не скаже.

Одне із нововведень, якого ще не було в квебекській програмі – встановлення максимального річного ліміту по кількості прийнятих заявок по категорії кваліфікованих працівників (Travailleurs qualifiés), який закріпили на рівні 20 000 заяв на рік. Всі додаткові заявки будуть повертатися без розгляду. Цей ліміт спрямований на пришвидшення розгляду справ, які вже зараз перебувають в черзі по декілька років і не вплине на план по кількості прийнятих імігрантів (Plan d’immigration du Québec). На 2013 рік заплановано прийняти 51 000 – 53 500 осіб і за планом до 2015 року ця кількість повинна досягнути рівня 50 000 осіб.

Встановлений ліміт вас не стосується, якщо:

- ви подаєте заяву в рамках Програми квебекського досвіду (Programme de l’expérience québécoise);

- ви маєте запрошення на роботу;

- міністерство іміграції та громадянства Канади проінформувало вас, що воно буде обробляти вашу заявку на отримання статусу постійного мешканця Канади (résident permanent);

- ви маєте статус тимчасового резидента (résident temporaire) і бажаєте подати заяву на отримання сертифікату відбору (certificat de sélection du Québec) .

Також встановлено пріоритет розгляду справ, які будуть оброблятись в наступному порядку:

- заявки представлені в рамках Програми квебекського досвіду (Programme de l’expérience québécoise);

- заявки кандидатів, які мають на руках запрошення на роботу;

- заявки кандидатів, які отримали бали за галузь навчання;

- всі інші заявки, які подали кваліфіковані працівники.

Останній пункт означає, що тепер в принципі можуть подаватись і кандидати, професія яких не є пріоритетною. Потрібно тільки набрати достатню кількість балів, і сподіватись, що ліміт не закриється перед тобою.

Встановлено мінімальний рівень знання французької мови, за який нараховуються бали – це рівень В2, середній вищий рівень (le niveau intermédiaire avancé). Також додатково можна отримати 2 бали за результати письмової частини екзамену. Тобто тепер є сенс здавати DELF, де є письмова частина, замість TEFAQ, де її немає. Але якщо ці два бали не є вирішальними, то краще здавати TEFAQ, оскільки усний екзамен є дещо простішим, за письмовий.

Для істудентів-іноземців, які закінчили навчання в Квебеку, заява на отримання сертифікату відбору повинна бути зроблена на протязі 36 місяців із моменту закінчення програми навчань.

Внесено зміни до списку напрямків освіти, за які нараховуються додаткові бали - Liste des domaines de formation 2013. Диплом повинен бути не старіший 5 років на момент подачі заявки. В інакшому випадку, прохач повинен мати мінімум 1 рік легального досвіду роботи протягом останніх 5 років в галузі, що прямо пов’язана із дипломом за яким його оцінюють.

При заповненні заявки потрібно вказати код своєї спеціальності. Всі коди представлені в списку Liste des codes des domaines de formation 2013.

Відповідно всі зміни відображені в новій таблиці , яка дозволяє порахувати свої бали і оцінити таким чином ймовірність проходження процесу (Grille synthèse des facteurs et critères applicables à la sélection des travailleurs qualifiés). Якщо подивитись на таблицю, то принцип оцінки і кількість балів змінилися тільки за знання офіційних мов Канади. Всі інші категорії оцінки не змінилися. В категорії Знання мов для головного заявника відтепер окремо цінюються всі етапи мовного тесту, як усні, так і письмові:

Частина тесту – Кількість балів
Compréhension orale – 0, 5, 6 або 7 балів
Production orale – 0, 5, 6 або 7 балів
Compréhension écrite – 0 або 1 бал
Production écrite – 0 або 1 бал

Так само з англійської мови, тільки балів дають менше:

Частина тесту Кількість балів
Compréhension orale 0, 1 або 2 бали
Production orale 0, 1 або 2 бали
Compréhension écrite 0 або 1 бал
Production écrite 0 або 1 бал

Для чоловіка/жінки головного заявника, як і раніше, оцінюються тільки усні частини тесту з французької мови:

Частина тесту Кількість балів
Compréhension orale 0, 2 або 3 бали
Production orale 0, 2 або 3 бали

В новій інструкції Guide des procédures d’immigration на сторінці 43 можна знайти таблицю відповідності між результатами мовних тестів, балами згідно Grille synthèse… та балами, які потрібно записати в формуляр заявки:Відповідно таблиця для результатів тестів з англійської мови:Якщо порівняти новий список привілейованих спеціальностей із старим, то можна побачити, що:

- за диплом бакалавра медсестри (Sciences infirmières et nursing, BAC. ‐ 3 ans) та за диплом коледжу медсестри (Soins infirmiers, DEC) тепер дають 16 балів, замість 12;
- було 7 професій на 16 балів, а стало 5;
- було 28 професій на 12 балів, стало 15;
- було 82 професії на 6 балів, стало 126;
- додано список професій, які дають 0 балів – це зроблено напевно для того, щоб зменшити двозначність трактування тої чи іншої професії. Тепер якщо вона знаходиться в цьому списку, тоді вже точно за неї балів не дадуть.

Тож бачимо, що список професій став більшим, хоча всі чекали, що буде навпаки.

стаття взята тут: http://quebec-ukraine.com/forum/viewtopic.php?t=1652&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

0 коментарі:

Дописати коментар