неділя, 14 вересня 2014 р.

Переліт
Переліт за маршрутом Київ (Бориспіль) > Лондон (Хітроу) > Монреаль (Трюдо).

1. Підготовка


Квитки купував через МОМ в авіакомпанії Брітіш Айрвейс. Вибір зробив на користь цієї компанії оскільки, при замовленні квитків через МОМ, вони дозволяють брати по 3(!) сумки багажу по 23 кг + на кожного пасажира, плюс ще по 23(!) кг ручної кладі.
Бронювати квитки раджу ще на етапі очікування медформ, оскільки чим раніше робиться бронь, тим нижча вартість квитка. В подальшому бронь можна змінювати необмежену кількість раз, але викупити квиток необхідно не пізніше ніж за 10 днів до вильоту.

УВАГА!!! за правилами брітіша, якщо з вами летить дитина віком до 2-х років, то забронювати собі місця в літаку на сайті авіакомпанії можна вже після броні квитків (до викупа). Тому вимагайте в МОМі номер вашого бронювання. І не плутайте цей етап з онлайн реєстрацією на рейс, котра буде доступною тільки за 24 години до вильоту.

В літаку, як і в будь-якому транспорті, є місця кращі і гірші.... Кращими вважаються місця поближче до виходу (не знаю чому) і приблизно по центру літака (менше відчувається турбулентність).... Також для пасажирів з малявками до 2-х років передбачені спеціальні місця з можливістю встановити люльку.... але про це пізнше... :)

Сумки, що будемо здавати в багаж, обмотуємо стретч-плівкою, що дозволить дещо зменшити об'єм сумки і зробить її більш "щільною" (корисно якщо в багажі будуть об'ємні речі і посуд), а потім скотчем, котрий захистить сумку від пошкоджень підчас транспортування і перевантаження багажу з одного літака в інший на пересадці. Ручки сумки також звязати між собою скотчем щоб не повідривались, або не зачепились десь під час перевантаження. Дуже рекомендую зробити на сумках якісь дуже характерні мітки, щоб можна було легко впізнати ще здалека свою сумку на транспортувальному конвеєрі. Привязати до ручки маленьку синьожовту стрічку не дуже вдалий варіант. Зі мною летіли дві сім'ї у яких були однакові стрічки на сумках і вони в Трюдо розбирались де чия сумка. Я купив кольоровий скотч (синій і жовтий) і зробив на всіх сторонах мітки у вигляді українського прапора.

Також рекомендується приклеїти скотчем до сумки листок (можна А5) з адресою і телефоном друзів, на випадок, якщо багаж загубиться або відстане, щоб його могли ідентифікувати. Ще в інтернеті були рекомендації пофоткати свій багаж, щоб у випадку чогось, його можна було легше розшукати.

На все у мене пішло рулон стретчу палетного (600м), 3 рулони скотчу і по одному рулону жовтого і синього скотчу.Онлайн реєстрація

Тут все просто: заходите на сайт по номеру свого бронювання, підтверджуєте що ви всі ще не передумали летіти, вказуєте скільки місць багажу везете, резервуєте місця в літаку (якщо раніше цього не зробили) і роздруковуєте посадочні талони.

2. Переліт Київ (Бориспіль) > Лондон (Хітроу)


В Борисполі, відразу після проходження "рамки" при вході за інформаційним табло є реєстраційні стойки. З 45 по 48 це стойки брітіша. Рекомендую завчасно зайняти чергу. Але до 48 не ставайте, бо це для тих хто летить бізнес-класом. Також буде працювати стойка 44. Це для тих хто з маленькими дітками летить.

До речі, в Борисполі на рамці зустрівся з Саакашвілі. :) він проходив як звичайний турист, ніяких дипломатичних коридорів, так само як і я все з кишень вивертав.... тільки то що в супроводі двох чуваків, котрі його сумку несли... Шкодую трохи що не попросив зфоткатись. Бо ми з ним на пару секунд поглядами зустрілись. Я привітався і він мені кивнув у відповідь. Гадаю це був добрий знак. ;)

Будьте готові до того, що в Борисполі попадете на некомпетентного працівника. У мене якась кобєта ніяк не могла зрозуміти як це в мене 2 людини на одному і тому ж місці (жінка + дитина до 2-х років)... і намагалась дитину видалити..... поки їй старша жіночка з сусідньої стойки не вправила мОзги.... А потім ця ж кобєта намагалась мені довести що у мене забагато ручної кладі і що дозволено тільки 12 кг на людину. Довелось їй показувати роздруківку з сайта брітішів (ну як відчував що таке буде :)).

До речі ручну кладь не переважують.... І тут головне не сильно кривитись що чумадани важкі. . ;)

Якщо ви летите з дитиною у візочку, і хочете щоб вам в Лондоні на пересадці його видали, то під час реєстрації багажу обов"язково нагалосіть на цьому. Вам видадуть спеціальну наліпку на візок і картку на отримання. І тоді можна з цим візком їхати прямо до літака і при вході в літак віддати стюардесі. В Лондоні знов показуєте картку стюардесі і вона покаже де можна забрати свій візок.

В Борисполі відразу видали квитки на обидва рейси. Це зекономило час в Лондоні.

До Лондона летіли ейрбасом. Годують через хвилин 20 після підйому в повітря. Нічого особливого не дають. Рис з куркою, булка, масло, сир, ковбаска.... чізкейк і кава/чай на вибір.... Не встидайтесь брати по 3-5-10 соку/води на кожного.... не пошкодуєте... в літаку дуже сухе повітря і організм сильно втрачає вологу....

3. Переліт Лондон (Хітроу) > Монреаль (Трюдо).


В Хітроу проходимо реєстрацію (просто перевіряють квитки).... Якщо є кляска з дитиною, то відразу ідемо в крайній лівий коридор... там для таких як ми без черги... :)

Потім на другий поверх на секюріті.... бажано мати всі електронні прилади в окремому прозорому пакеті... і ліки (рідини) також.... Розказували що тут тусять серйозно, але я пройшов без затримок..... Звертають увагу на рідину... Не більше 100 мл в одній тарі... Я свою всб випив ще в аеробусі.... :) А після проходженн секюріті можна хоч відро води на борт занести.... ніхто вже не перевіряє...

Далі слідкуємо за інформаційним табло і чекаємо коли оголосять з якого гейту буде посадка... Я їхав на гейт D потягом схожим на метро... але то не страшно... потяг ходить часто і це буквально одна зупинка....

При посадці на Боїнг 777 виявилось що не працює ескалатор... і потрібно з моїми 7 торбами спускатись по сходах.... :(

От що мене на цьому рейсі вразило, так це відчуття повного колгоспу...тобто пофігізму..... У мене були "місця з люлькою" і 7(!) місць ручної кладі..... Якщо хтось літав на таких місцях, той знає (я не знав, бо летів взагалі вперше в житті) що перед цими місцями немає кісел.... тобто запхати сумку під сидіння, котре знаходиться перед тобою (як вказано в інструкції) нереально.... більше того... над цими місцями НЕМАЄ відсіку для розміщення багажу (привіт інженерам розробникам Боїнга 777 ;) )..... користуючить тим, що я зайшов одним із перших, то я своїми торбами зайняв 3(!) чужих відсіки для багажу.... при чому стюардесам це було глибоко пофігу.... бо коли до них почали звертатись пасажири котрим не було куди покласти свій багаж, то вони їм пропонували пошукати по салону, де б можна було прилаштувати свої пожитки.... ну прямо як у нас в приміських дизелях.... :)

На цьому рейсі годують два рази.... перший раз досить непогано...  і другий раз сендвіч (досить величенький) + кава/чай.... чарівне слово "даблвіскі" можна говорити будь-коли... але не зловживайте... бо я так один бланк еміграційної декларації зіпсував.... :)

4. Аеропорт Трюдо


Тут головне не буксувати... спочатку ідемо на міграційний контроль і здаємо декларацію що заповняли в літаку.... УВАГА!!!! ззаду за стойками є вказівник з стрілкою вліво і написом "Immigration".... НЕ ВЕДІТЬСЯ на це .... це розводняк!!!....  напевно якийсь місцевий гумор..... потрібно іти направо..... :)

Далі забираємо свій багаж і йдемо оформлятись..... вказівників там уже нема.... якщо стати так, щоб по ліву руку був транспортер з багажем, то іти потрібно прямо по коридору.... десь посередині в коридору є два чувака... іти потрібно до того що зліва.... говоримо йому пароль "емігрант" і перед ним повертаємо крути вліво.... там уже побачите купу сумок інших емігрантів... підходите до чувака в погонах і він забере у вас конфірмасьйони....

Чекаємо поки вас покличуть... мене, наприклад, намагались кликати..... "шенген".... це кобєта-міграційний офіцер ніколи, напевно, шенгенської візи не бачила і подумала що то у мене прізвище таке.... ))))))

Далі, якщо митні декларації заповнені завчасно, все займає не більше 20 хв....

І усьо... бьєнвеню о Канада!.... )))))

Обнімаємось з друзями, котрі приїхали вас зустрічати і цюлюємо монреальський асвальт... ))))

P.S. пізніше трошки підредагую цей пост і додам парочку ілюстрацій... бо зараз ще без інтернету....  пишу з бібліотеки.....

5 коментарів:

 1. Нарешті план виконано. Тепер можна "ПЖити по-новомому" ))

  ВідповістиВидалити
 2. Добрий день напишіть будь - ласка сайт де ви бронювали кватки ?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Бронював квитки через МОМ (Міжнародна Організація Міграції) http://www.iom.org.ua/ua в авіакомпанії British Airways.

   Видалити
  2. бронюється по телефону

   Видалити
 3. якою була ціна через мом в у.о., якщо не секрет?

  ВідповістиВидалити